• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/kenanshop
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905353100265
  • https://www.twitter.com/KenanHoca7
  • https://www.youtube.com/channel/UCLjpPsUQjdssA7TJG2TysuA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret1416424
Kütüphane
Milli Kütüphanemiz

DÖRT 

TPE
ATIK PİLLER DÜNYASI
 ATIK PİLLER DÜNYASI
Dosya Gönder
Barış Manço

Anasayfa

CANLI DERS SAATLERİMİZ
( 25.09.2020 Cuma )

Saati gelince Basla butonuna tıkla
3.Sınıf4.Sınıf
1.Türkçe (15:50-16:20)
1.Türkçe (14:30-15:00)
2.Matematik (16:30-17:00)

2.Matematik(15:10-15:40)

3.Fen Bilimleri3.Fen Bilimleri
4.Hayat Bilgisi4.Sosyal Bilgiler

Ahilik Haftası etkinliklerinde usta çırak ilişkisi anlatıldı.Anlamı üzerinde duruldu.Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel özelliklerin birleştiği bir düzen olduğu ifade edildi. Bu doğrultuda ilçemizde bulunan meslekler tanıtıldı. Terzi, Berber Bakkal vb meslekler hakkında bilgi verilip usta kalfa ilişkisinden bahsedildi. Usta çırak ilşkisinin nasıl olduğu bir nebze öğrenildi.
Zıt anlamlı kelimeleri anlatmanın en eğlenceli yolu kirazlar ile bütünleştirmek oldu. Kiraz etkinliğimiz sayesinde çok çabuk öğrenilen zıt anlamlı kelimelerin unutulmadığı da anlaşılmıştır. El işi kağıtları ile oluşturduğumuz kiraz tanelerinin üzerine yazdığımız kelimeler renkli bir görüntü oluşturmayı başarmıştır.
Nokta , virgül, soru işareti ve ünlem işaretlerinin nerelerde kullanılacağı; bunları görünce nasıl davranmamız gerektiği üzerinde duruldu. Büyük küçük harf yazımı ile de bağlantı kurularak öğrenilen noktalama işaretleri için güzel bir etkinlik yaptık. Fon kağıtları ile hem işaretlerin simgelerini hem de görevlerini oluşturduk.
Türkçe dersinde karşımıza çıkan milli ve dini bayramlar etkinliğini somutlaştırmak için balon boyama etkinliğini yaptık. Bayram günlerine ait balonları boyalayan öğrencilerim çok eğlendiler. Hangi bayram hangi gün olacak öğrenildi. Takvim etkinliği ile de pekiştirilen bu etkinliğimiz kalıcılıkta önemli bir yer edindi.
Matematik dersinde yüzlük ,onluk ve birlikler konusu işlenirken öğrencilerle birlikte yaptığımız çalışma ile konu daha iyi pekiştirildi. Boş plastik bardaklar getirilerek üzerlerine birlik, onluk ve yüzlük yazıldı. Yazılan bardakların yanına çokça pipet konuldu. Birden doksan dokuza kadar olan pipetler bardak ile birleştirildi. Bardaktan çekilen sayı onluk ve birliklerine ayrılarak model üzerinde gösterildi.
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sınıf etkinliklerinde öğrencilerle birlikte sınıf panosu hazırladık. Panoda küçük bir hayvanat bahçesi oluşturduk.Şarkılar öğrendik ve boyamalar yaptık. Bu çalışmada öğrenciler tarafından getirilen hayvanlar ile günün anlam ve önemine dikkat çektik.
Bu hafta 1.Dönem 1.Veli Toplantısı Yapılacaktır
Sevgili öğrencilerim ve veliler ! Okula giriş ve çıkış saatlerini , hangi dersin saat kaçta başlayıp bittiğini , teneffüslerin başlangiç ve bitişlerini buradan öğrenebilirsiniz. Velilerimiz bu çizelgeyi dikkate alarak okul ziyaretlerini yapabilirler.
Sevgili öğrencilerim, çantanızı düzenlerken haftalık ders programından faydalanmalısınız.Bu sizin daha düzenli olmanızı sağlar. Çalışmalarınızı kolaylaştırır. Planlı olursunuz ve zamanınızı verimli kullanırsınız.
Sayın veliler sınıfımıza ait ihtiyaç listesi oluşturuldu. Evinizde olan araç gerecleri kullanabilirsiniz.
... 10 ...
Üyelik Girişi
Takvim
Anket
Okulda en iyi arkadaşın kim?
E-ODEV
GÜNCEL