• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/kenanshop
  • https://www.twitter.com/KenanHoca7
  • http://www.youtube.com/channel/UCLjpPsUQjdssA7TJG2TysuA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret1435262
Takvim
Okumanın Yaşı Yok
HEM PLAN
HEM Modüller
TPE
E-Yaygın
Hijyen Eğitim
Oryantasyon Eğitimi
Usta Öğretici
Dosya Gönder
Başvuru
DYK HAZIRLIK

Anasayfa

Fen Bilimleri dersinde işlediğimiz duyu organlarımız hakkında resim yazı toplayıp bir tablo haline getirdik. Göz, Kulak, Burun, Dil ve Deri(el) resimlerini getiren öğrencilerimle bir tablo üzerinde çalışma fırsatı bulduk. Duyu organlarının neler olduğu ne işe yaradığı ve sağlığı için neler yapılabileceği hakkında epey bir veri topladık...
Bugün iyep belirleme aracı uygulaması yapılarak öğrencilerimizin ne kadar yol kat ettikleri ortaya çıkmıştır. Öba da başarılı olan tüm öğrencilerimi kutluyorum. Başarılı bir performans sergileyen ama tam anlamıyla kendini sorulara veremeyen öğrencilerimin ise üzülmemesini bunun onlar için bir fırsat doğuracağını belirtmek istiyorum. Açılacak kurslarla da bunu göstereceğimize inanıyorum...
Sınıf kurallarımızı oluşturup boyama etkinliği ile pekiştirdik. Kurallarımıza hep birlikte uyacağımıza söz verdik. Kendi oluşturduğumuz bu düzen hepimizi çok mutlu ettii...
Zıt anlamlı kelimeleri anlatmanın en eğlenceli yolu kirazlar ile bütünleştirmek oldu. Kiraz etkinliğimiz sayesinde çok çabuk öğrenilen zıt anlamlı kelimelerin unutulmadığı da anlaşılmıştır. El işi kağıtları ile oluşturduğumuz kiraz tanelerinin üzerine yazdığımız kelimeler renkli bir görüntü oluşturmayı başarmıştır.
Nokta , virgül, soru işareti ve ünlem işaretlerinin nerelerde kullanılacağı; bunları görünce nasıl davranmamız gerektiği üzerinde duruldu. Büyük küçük harf yazımı ile de bağlantı kurularak öğrenilen noktalama işaretleri için güzel bir etkinlik yaptık. Fon kağıtları ile hem işaretlerin simgelerini hem de görevlerini oluşturduk.
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sınıf etkinliklerinde öğrencilerle birlikte sınıf panosu hazırladık. Panoda küçük bir hayvanat bahçesi oluşturduk.Şarkılar öğrendik ve boyamalar yaptık. Bu çalışmada öğrenciler tarafından getirilen hayvanlar ile günün anlam ve önemine dikkat çektik.
Ahilik Haftası etkinliklerinde usta çırak ilişkisi anlatıldı.Anlamı üzerinde duruldu.Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel özelliklerin birleştiği bir düzen olduğu ifade edildi. Bu doğrultuda ilçemizde bulunan meslekler tanıtıldı. Terzi, Berber Bakkal vb meslekler hakkında bilgi verilip usta kalfa ilişkisinden bahsedildi. Usta çırak ilşkisinin nasıl olduğu bir nebze öğrenildi.
EBA (Eğitim Bilişim Ağı) programı sayesinde hem sınavlarınıza hem de derslerinize çalışabilirsiniz.
Bu hafta 1.Dönem 1.Veli Toplantısı Yapılacaktır
Sevgili öğrencilerim, çantanızı düzenlerken haftalık ders programından faydalanmalısınız.Bu sizin daha düzenli olmanızı sağlar. Çalışmalarınızı kolaylaştırır. Planlı olursunuz ve zamanınızı verimli kullanırsınız.
Sayın veliler sınıfımıza ait ihtiyaç listesi oluşturuldu. Evinizde olan araç gerecleri kullanabilirsiniz.
Sevgili öğrencilerim ve veliler ! Okula giriş ve çıkış saatlerini , hangi dersin saat kaçta başlayıp bittiğini , teneffüslerin başlangiç ve bitişlerini buradan öğrenebilirsiniz. Velilerimiz bu çizelgeyi dikkate alarak okul ziyaretlerini yapabilirler.
... 16 ...