• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/kenanshop
  • https://www.twitter.com/KenanHoca7
  • https://www.youtube.com/channel/UCLjpPsUQjdssA7TJG2TysuA/playlists
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret1550812
Takvim
Okumanın Yaşı Yok
HEM PLAN
HEM Modüller
E-Yaygın
HEMBA
TPE
Oryantasyon Eğitimi
Okuma Yazma Ders Kitapları
Ortaokul 3.Dönem KayıtlarıKayıt yenileme işlemi için öğrenciler, 250 (iki yüz elli) TL sınav katılım ücretini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı veya T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO ve Türkiye Halk Bankası AŞ'nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hizmetleri üzerinden yatıracaktır.

 

- Açık Öğretim Ortaokulundaki öğrencilik durumu donuk ve tasdikname almış durumda olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptırabilecektir.

 

-  Ücret muafiyeti kapsamında olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri için 444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) ya da  halk eğitimi merkezi müdürlükleri ile iletişime geçerek; kayıt yenileme taleplerini iletmeleri, sistem üzerinde güncellenmesi gereken raporlarını sunmaları, Engelli Sınav Hizmetleri bilgilerini kontrol ederek kayıt yenileme işlemlerinin tamamlandığını teyit etmeleri gerekmektedir.

 

  

Sınav Merkezi İşlemleri: 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları için sınav merkezi güncelleme işlemleri 19 Nisan 2024- 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan sınav merkezi belirleme ve güncelleme işlemleri dikkate alınmayacaktır. 

 

e-Sınav Randevu İşlemleri: Açık Öğretim Ortaokulu 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavlarında e-Sınava katılacak öğrencilerin randevu alma işlemleri 6 Mayıs 2024-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Sınav Tarihleri: Açık Öğretim Ortaokulu 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavları e-Sınavı, 1-31 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı [yurt dışında (KKTC hariç) bulunan öğrenciler, engelli öğrenciler ile tutuklu ve hükümlü öğrenciler hariç] öğrencilerin sınavı basılı evrak yöntemi ile 20 Temmuz 2024 tarihinde iki oturum halinde yapılacaktır.

 

KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

YAZILI SINAV DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

e-SINAV DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

ÖNEMLİ NOT:

Öğrencilerin 2023-2024 3. dönem sınavına katılabilmeleri için Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemindeki iletişim bilgilerinin ve sınava gireceği sınav merkezinin güncel olması gerekmektedir.

Öğrencilerin, bu bilgilerini halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvurarak veya 444 0 632 MEBİM aracılığı ile güncellemesi gerekmektedir.

 

Öğrencilerimiz 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem sınavlarına fotoğraflı sınav giriş belgesi ile girebileceklerdir. Giriş belgesinde fotoğrafı bulunmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Bu nedenle öğrencilerimiz Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sisteminde fotoğraflarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Sistemde fotoğrafı bulunmayan veya kendi fotoğrafı yerine başka bir görüntü yüklenmiş olanlar halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvuru yaparak güncel fotoğraflarını yükletmeleri gerekmektedir.  

  
87 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İşaret Dili
Satranç
Zeka Oyunları
Ön Kayıt
TLF Uygulaması
Piyano Gitar Bağlama
E-KİTAP
Dosya Gönder
Aktif Kurslarımız