• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/kenanshop
  • https://www.twitter.com/KenanHoca7
  • https://www.youtube.com/channel/UCLjpPsUQjdssA7TJG2TysuA/playlists
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam210
Toplam Ziyaret1544358
Takvim
Okumanın Yaşı Yok
HEM PLAN
HEM Modüller
E-Yaygın
HEMBA
TPE
Oryantasyon Eğitimi
Okuma Yazma Ders Kitapları
Ortaokul 2.Dönem Kayıtları 

Açık Öğretim Kurumları 16-17 Mart 2024 -2. Dönem Yazılı Sınav Duyurusu için tıklayınız.

Açık Öğretim Kurumları 1-29 Mart 2024 -2. Dönem e- Sınav Duyurusu için tıklayınız.

 

İlk Kayıt Tarihleri:

 

Açık Öğretim Ortaokulu ilk kayıt işlemleri  29 Ocak 2024 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir. 

 

-İlk kayıt işlemleri halk eğitimi merkezi müdürlüklerine / irtibat bürolarına başvuru yapılarak tamamlanacaktır.

 

  İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

 

Kayıt Yenileme Tarihleri:

 

- 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde kayıt yenilememiş, öğrencilik durumu "Donuk" veya "Tasdikname Almış" olan öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri 5 Şubat 2024 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

 

-  Açık öğretim okulları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde kayıt yenilemiş olan öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri 22 Ocak 2024 tarihinde başlayacak olup  5 Şubat 2024 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

 

-  Ücret muafiyeti kapsamında olan öğrenciler kayıt yenileme işlemleri için 444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (MEBİM) ya da  halk eğitimi merkezi müdürlükleri/ irtibat büroları ile iletişime geçerek; kayıt yenileme taleplerini iletmeleri, sistem üzerinde güncellenmesi gereken raporları sunmaları, Engelli Sınav Hizmetleri bilgilerini kontrol ederek kayıt yenileme işlemlerinin tamamlandığını teyit etmeleri gerekmektedir.

 

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

  

Sınav Merkezi İşlemleri: Öğrenciler Sınav Merkezi belirleme ve güncelleme işlemlerini  5 Ocak 2024 - 5 Şubat 2024 tarihleri arasında Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden,    444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (MEBİM) ya da halk eğitimi merkezi müdürlükleri/ irtibat bürolarına başvurarak yapabilecektir. Kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından yapılan Sınav Merkezi belirleme ve güncelleme işlemleri dikkate alınmayacaktır. 

 

Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı engelli, tutuklu-hükümlü öğrenciler ile Ortadoğu Programına kayıtlı (Kıbrıs hariç) öğrencilerin sınavları 16 Mart 2024 tarihinde basılı evrakla okullarda yüz yüze yapılacaktır.

 

e -Sınav Tarihleri ve e-Sınav İşlemleri: Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı (engelli, tutuklu-hükümlü öğrenciler ile Ortadoğu Programına kayıtlı öğrenciler hariç ) öğrencilerin 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 2. Dönem sınavları e-Sınav merkezlerinde 1 Mart 2024 - 29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. E-sınav merkezi öğrencinin Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı olan sınav iline göre belirlenmektedir. Öğrencilerin e-sınav randevusu almadan önce sınav ilini kontrol etmesi ve sınav ili bilgisi hatalı ise güncellemesi gerekmektedir. Öğrenciler Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı olan sınav ilindeki e-sınav merkezlerinden 8 Şubat 2024 - 17 Şubat 2024 tarihleri arasında randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. e-sınav merkezi randevusu almamış olan öğrenciler, e-sınav merkezlerine 18 Şubat 2024 tarihinde resen yerleştirilecektir. 

  Randevu oluşturan veya resen yerleştirme yapılan öğrencilerin randevularında değişiklik yapılmayacaktır!

 

Sınav Katım Ücretlerinin İadesi: Sınav ücretini yatırıp sınav başvurusunu yapmayan ya da yanlış ücret yatıran adaylara ücret iadesi yapılır. Ücret iadesi, sınavın tamamlanmasından sonra MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesi tarafından herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın gerçekleştirilir. Ücret iadeleri hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca T.C. Ziraat Bankası AŞ sistemleri aracılığı ile merkezi ödeme ekranlarından "MEB İade Bedeli" altında T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapılarak gerçekleştirilir.

  
86 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İşaret Dili
Satranç
Zeka Oyunları
Ön Kayıt
TLF Uygulaması
Piyano Gitar Bağlama
E-KİTAP
Dosya Gönder
Aktif Kurslarımız